![](https://scoalamagura.ro/wp-content/uploads/2023/11/IMG-20231110-WA0116.jpg)
Săptămâna verde – vineri, 10 noiembrie 2023
November 14, 2023![](https://scoalamagura.ro/wp-content/uploads/2023/11/DSC_0953-scaled.jpg)
Proiectul județean “Călătorind prin Europa” – an școlar 2023-2024
November 23, 2023Prin derularea proiectului județean ”Devoratorii de cărți” ne dorim ca tinerii să fie mult mai apropiați de bibliotecă şi să valorifice multitudinea de comori pe care o deţine aceasta. Influenţa pasiunii pentru citit, formată încă din anii copilăriei sau ai adolescenţei, se va transformă într-un obicei sănătos toată viaţa. Lunar, elevii citesc și dezbat împreună cu doamnele bibliotecare cărți potrivite vârstei lor.