![](https://scoalamagura.ro/wp-content/uploads/2024/03/WhatsApp-Image-2024-02-15-at-07.55.40.jpeg)
Proiect eTwinning “CITY OF THE FUTURE WITH STEM” – an scolar 2023/ 2024 – inv. prescolar
March 11, 2024![](https://scoalamagura.ro/wp-content/uploads/2024/03/WhatsApp-Image-2024-03-16-at-12.12.09.jpeg)
Concursul National de Matematica ,,OLIMPIADA SATELOR DIN ROMÂNIA”, etapa judeteana – 16 martie 2024
March 12, 2024In perioada februarie 2023-ianuarie 2024 s-a desfasurat Proiectul “Readers are Leaders” realizat in parteneriat cu Asociatia AIDE si Biblioteca Judeteana “Antim Ivireanul” Rm-Valcea.
Finanțat prin programul Corpul European de Solidaritate, acest proiect a avut loc de-a lungul unui an plin de lecturi captivante și descoperiri. Elevii din șase școli gimnaziale din Vâlcea au participat la acest proiect minunat:
![🔺](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/t74/1.5/16/1f53a.png)
![🔺](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/t74/1.5/16/1f53a.png)
![🔺](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/t74/1.5/16/1f53a.png)
![🔺](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/t74/1.5/16/1f53a.png)
![🔺](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/t74/1.5/16/1f53a.png)
![🔺](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/t74/1.5/16/1f53a.png)
Pe tot parcursul proiectului, s-au oferit 670 cărți celor 140 de elevi implicați în proiect. Cărțile nu doar că au inspirat, dar au servit și ca modele de dezvoltare personală și emoțională.
Prin acest proiect s-a reușit crearea unei legături speciale între tineri, povești și emoții.